RSS:Petr Váňa přepsal klubovou historii!

Jindřich Kořínek ,


1. května se v Mariánských Lázních uskutečnilo MČR v nočním orientačním běhu. Čím dál více populárnějšího nočního závodu se zúčastnilo více než 250 závodníků z celé České republiky, mezi nimi i devět turnovských. Nabité byly hlavně dorostenecké kategorie a kategorie mužů.


D16 a D18
Holky při závodě spíše nabíraly zkušenosti, pro umístění vpředu je potřeba noční závody a tréninky běhat více. V D16 Nikola porazila Petru a obsadila 13. místo, Petra byla 17.. Ve starších dorostenkách obsadila 14. místo Tereza Uhlíková.

H18
V početné kategorii dorostenců si na medaili brousil zuby Dan Wolf. Bohužel po jedné větší (asi dvouminutové) chybce obsadil ve vyrovnaném závodě smolné 4. místo. Od 3. místa ho dělila necelá minuta. Bojovat do H18 se vydal i Ondřej Švirák, který po technických problémech se ztrátou buzoly závod nedokončil.

H21
V nejpočetnější kategorii mužů startovalo přes čtyřicet závodníků, z nichž byli čtyři z Turnova. Na výsledcích se projevila tréninková noční příprava, proto také dvojice Jindřich Kořínek a Martin Baier obsadili 16. respektive 15. místo (dělily je 2 vteřiny) a tento výsledek pro ně jistě není zklamáním. O vyšší mety přijeli bojovat bratři Váňové a dařilo se jim. Letošní medaile visela hodně nízko, dělaly se chyby, závod doprovázela i mlha. Systematickou noční přípravu oba závodníci přetavili ve výborná umístění - Martin Váňa obsadil 9. pozici a po více než třiadvaceti nočních trénincích si pro vytouženou medaili doběhl v hlavní kategorii Petr Váňa. Medaile to je stříbrná a je to první medaile v hlavní mužské kategorii v dlouhé historii pro OOB TJ Turnov!

Petr

Stránky závodu ZDE.

Blahopřejeme!

 


N íst—Šnka