RSS:Turnovský koncert pod taktovkou Rumcajze

Petr Fodor ,


Celá letošní sezóna se od prvního závodu točila pouze kolem jednoho: kdo bude na podzim startovat za turnovské A družstvo? Líté boje jsou u konce, z nepřátel se stávají opět týmoví kolegové. Zde je sedmička vybraných virtuozů.


Martin Baier - fantóm letních závodů a chladnokrevný rozbíhač, který se neohlíží na ostatní (soupeře). Přes léto začal dokonce i občas trénovat, intervaly s Mácou prokládá nahazováním omítky. Nedají se mu upřít dlouhá léta (zkušeností) a přesto stále mladý duch.

Miška Gomzyk Omová - slyší-li její jméno Kajsa Nilson, podlomí se jí kolena. Tato Haldenská závodnice před dvěma roky ve Švédsku těsně uhájila před turnovskou běžkyní atakovanou 5. pozici na finiši prestižní 25manny. Tentokrát bude Miščiným úkolem soupeřky zcela zdecimovat a rozthat hada závodnic na kusy.
Martin Váňa - loni mu do A-týmu pomohla výhra v kámen-nůžky-papír, letos na podzim se ale nekompromisně přihlásil o účast v prvním týmu. Nebude muset spekulovat, zda je trať farstovaná a místo debaty s ostatními závodníky jim tak bude moci rovnou ukázat záda.

Verča Horáková - pravda vyšla najevo! Rakousko nebyl pracovní, ale tréninkový pobyt! Verča se téměř rok koncetrovala na vyladění formy na družstva. Mezi mácháním plínek a stíráním podlahy práskala intervaly. Její vyrýsovaná postava je nyní o 6 kg štíhlejší, nohy rychlejší. Zkrotí-li neposedné azimuty, dokáže nás překvapit.

Kuba Oma - chirurgickou přesnost má v genech, stejně jako ledový klid na čele štafetového balíku. Sezóna bez výrazných zdravotních komplikací vlila Kubovi novou krev do žil. Na nejdelším mužském úseku bude jeho role usadit Turnov pevně na čele.

Lucka Krafková - týden od týdne lepší a lepší, tak se dá charakterizovat Lucčina sezóna. Dva aspekty k úspěchu jsou a) žádný Mario (aspoň dva tři dny před závodem) a žádné výlety za keškami. Pak se dá očekávat od Lucky ten pravý džihád, po kterém se soupeřky vzdají své závodnické kariéry a dají se na mateřskou.

Petr Fodor - maďarská posila se rychle etablovala na české lesy. V sezóně zaznamenala řadu zdrcujících finišů, kdy soupeři sledovali nápis TURNOV na zádech modrobílém dresu. Narostou však Jockeyovi křídla i tentokrát? A vůbec, bude kam letět? :)

Zůstaňte naladěni, v neděli 4. října rozehraje turnovský orchestr zvučný koncert!


N íst—Šnka