RSS:Turnovské mladé pušky hlásí:mise splněna!

Filip Stárek ,


Na MČR štafet a družstev dosáhli dorostenci OB TJ Turnov historického úspěchu a získali 3.místo v družstvech i České lize klubů! Žáci Turnova pak byli výraznými postavami kompletní medailové sbírky ze štafet i družstev.


 

Dorostenci a žáci se vrací z MČR s bronzem a stříbrem, mise splněna!!

 

Na nejdůležitější závody klubové sezony se dorostenci i žáci Turnova v dresu Ještědské oblasti výborně připravili a dosáhli několika vynikajících úspěchů. Kromě vrcholu, kterým byla bronzová medaile dorosteneckého družstva a stříbrná družstva Ještědské oblasti se 4 turnováky v sestavě, se podařilo dorostu prodrat na konečné 3.místo v České lize klubů, a získat tak cenný pohár hodnotící celkové výsledky týmu za celou sezonu. V sobotních štafetách pak dokázali žáci Ještědské oblasti s turnováky v sestavách obsadit v neoficiálním mistrovství žáků ve štafetách 1.(kluci) a 3.místo (holky), dorostenky Turnova pak po napínavém boji a trochu sportovní smůly obsadily těsně cenné, leč nepopulární 4. místo. Dorostenci pak při zdravotní indispozici O.Šviráka 10.místo.

K závodům se určitě vrátím podrobněji, teď bych chtěl velmi poblahopřát dorosteneckému týmu (nejen členům prvního týmu, všem!) za skvělý výkon v nedělních družstvech. Výsledek strhujícího finiše o medaili z MČR i 3.místo v lize klubů byl odměnou za soudržnost a přípravu týmu. Každý z týmu si po špatném rozběhu sáhl na dno svých sil a minutu po minutě stahoval náskok soupeřů v nečekaně vyrovnaném závodě. Po vítězném finiši už mohla naplno vypuknout radost a celý tým si mohl dokonce dvakrát vychutnat ovace na stupních vítězů. V nových dresech se s dorosteneckou kariérou rozloučil historickou medailí Dan Wolf, ale i posila s PGP Tomáš Landovský a Ondřej Švirák.

 

Stejně tak v žákovské kategorii odrůstá jedna velmi úspěšná generace a ve dvou družstvech Ještědské oblasti se představilo celkem 7 turnováků (2 SOK, 5.OB TUR), většina patřila k oporám týmů a 2.místo Áčka (z Turnova zde běželi Patrik Horák, Filip Wolf, Míša Hanušová a Alenka Linková) těsně za prvním místem je vynikající!! Ani Štěpka Zakouřilová, Lída Hudská a Nikola Čepelková v Béčku se neztralily a zvlášť první dvě by výkonem pomohly i Áčku. Takže taky velká gratulace i žákům, pro které udělal maximum v závěrečné přípravě především Vojta Peterka z Liberce.

 

Veteráni se trochu překvapivě vrací se zlatou ze štafet (Provázek, Holas, Folprecht) a stříbrnou medailí z družstev (Provázek, Holasová, Holas, Omová, Folprecht),(škoda, že doslova pros... zlato!) a dalšími slušnými umístěními, ale předpokládám, že si k tomu někdo z těch úspěšných napíše svoje hodnocení (Mitkoš, Provázek). Takže taky gratulace, zvlášť vynikající výkon podal po oba dny Míra Holas a až na tu předávku i Míra Folprecht.

 

Dospělí se vracejí bez medaile, která popravdě řečeno mohla „cinknout“ u mužů nebo u družstva jen při mimořádné shodě okolností, která nenastala, i když zvláště u štafet mužů určitá šance byla. Nedělní družstva byla pak samostatná kapitola. Kromě disku A družstva dospělých (jiná oražená kontrola na 1.úseku), ještě další dvě Turnovská družstva dokázala zmeškat předávky, takže už jsme byli ostatním trochu pro smích. Dospělí si to určitě zhodnotí sami, pro přehled uvádím výsledky našich týmů (u žactva jde o výběr JO, kde žáci Turnova tvořili cca polovinu závodníků).

 

Štafety:

H14 – 1.(Picek, Pavlovec, Horák)

D14 - 3.(Zakouřilová, Štičková, Hanušová)

D18 – 4.(Poloprutská, Pavlovcová, Kochová)

18.(Švábková, Beranovi)

23.(Korberová,Smutná, Brožová)

H18 - 10. (Švirák, Landovský, Wolf)

D21 – 9. (Horáková, Omová, Krafková)

H21 – 5.(Baier, Oma, P.Váňa)

26. (Holas, M.Váňa, Kořínek)

29.(Vlček, Gomzyk, Brož)

H135 – 9. (Drahoňovský, Hudský, Stárek)

H165 – 1. (Provázek,Holas, Folprecht)

11. (Konopáč, Jakubec, Vlček)

 

Družstva:

H21 – 21.(Vlček, Sehnalová,Gomzyk,Kořínek, Sedláčková, Holas, Uhlíková, Gomzyk)

Áčko disk

H18 – 3.(Zakouřil, Poloprutská, Švirák, Kochová, Landovský, Pavlovcová, Wolf)

17.(Rychlý,Smutná,Švábková,J.Beranová,Brož,B.Beranová,Švábek)

Žactvo Ještědská oblast

2. (Wolf F, Hanušová, Linková,Horák)

13.(Zakouřilová,Hudská, Čepelková)

H225 – 12.(Stárek,Konopáčová,Hudský,Linková,Drahoňovský)

H275 - 2.(Provázek,Holasová,Holas,Omová,Folprecht)

H300 - 4.(Konopáč,Šlézrová,Vlček,Folprechtová,Jakubec)

 

Takže suma sumárum: přes některé dílčí neúspěchy zanechal Turnov tentokrát velmi výraznou a úspěšnou stopu, korunovanou prestižními medailemi z družstev dorostu, žactva i veteránů.

 

Filip


N íst—Šnka