RSS:Leden, na LOBy jedem!!

Daniel Wolf ,


Poslední lednový víkend se nesl ve znamení dvou LOBáckých mistrovství republiky - na klasické trati a ve štafetách. Vzhledem k tomu, že oba závody pořádal Tatran Jablonec v nedalekých Lučanech, vypravila se z TUR početná skupinka závodníků..

I přesto, že někteří jeli LOB vůbec poprvé se Turnováci rozhodně neztratili a přivezli do Turnova republikové ZLATO a BRONZ!!


V sobotu se jelo MČR na klasické trati. Počasí samotnému závodu docela přálo, ale během předešlého dne napadlo takřka půl metru nového sněhu a pořadatelé naprosto nestíhali upravit všechny stopy. Ale i přesto, bylo sobotní mistrovství velmi pěkný závod, ikdyž občas se to pro někoho změnil spíše v boj o přežití. Někteří to neunesli, ale většina našich borců se s tím dokázala poprat!

stupne H20

V mladších dorostenkách přetavila svůj první LOB v životě Míša Hanušová v solidní deváté místo, stejně si vedla i Petra Pavlovcová na 8km trati ve starších dorostenkách, Anča Švábková si v téže kategorii dojela pro 15. místo a Nikola Kochová bohužel těžké podmínky psychicky neunesla.

V mužských mistrovských kategoriích se nám dařilo ještě více. Michal Rychlý si při své premiéře dojel v H16 pro nepopulární bramborovou medaili minutu za bronzem. Tvrdá práce čekala na starší dorostence. Ti měli bezmála 14 km dlouhou trať spojenou s juniory a tak si mohli užít opravdu pořádný long. Pro páté místo po více jak 140minutách práce si dojel Honza Švábek, Vítek Zakouřil bohužel doma zapomněl šťastné lyže a to mu ubralo hodně na psychice, takže závod nedokončil. Závod ale na stejně dlouhé trati dokončil v juniorské kategorii H20 Dan Wolf a vybojoval bronzovou medaili!! Což byla nakonec jediná sobotní mistrovská medaile, ale Martin Vlček suverénně ovládl kategorii H21B a špatně si nevedli ani naši veteráni. Ve veteraniádě v kategorii D45 si pro šesté místo dojela Šárka Švábková, v nejmladších veteránech - mužích protonul cílovou pásku na 5. místě Zdenda Kubíček a kategorii H40 naprosto suverénně ovládl Filip Stárek! Karel Švábek téže kategorii bohužel nedokončil.

V neděli nás v Lučanech čekalo MČR štafet. Krásné počasí, opoznání méně nového sněhu, ujeté stopy a také po sobotě o poznání více únavy. I přesto se nám ale podařilo předvést několik skvělých týmových výkonů.

Štafeta dorostenek se držela po celý závod na 3. až 4. místě. Rozbíhala Petra Pavlovcová, Míša Hanušová na druhém úseku posunula štafetu na bronzovou pozici, ale Niki Kochová na finiši bohužel nestačila a dojela tak holkám pro nepopulární čtvrté místo. O poznání více se dařilo v dorostencích. Závod slušně rozběhl na druhém místě s bezmála tříminutovou ztrátou Michal Rychlý, Vítek Zakouřil dostal štafetu na čelo a Honza Švábek si už první pozici v obrovské konkurenci jedné neuplné klučičí štafety vzít nenechal. Dorostenci vybojovali tak trošku očekávanou zlatou mistrovskou medaili pro TJ Turnov!! A završili tím naše povedené lučanské vystoupení.

Ještě vylepšit ho ale mohla naše hlavní štafeta H21, která po sobotních výsledcích v sobě měla určitě skrytý potenciál. Dan Wolf se na prvním úseku mírně pral s únavou, ale vyslal Martina Vlčka na trať v první desítce. Martin podal opět dobrý výkon a Filipu Stárkovi předával na vynikajícím třetím místě. Filip ovšem taky mírně bojoval s únavou a farstami a tak dovezl štafetu do cíle na konci první desítky, což je i tak dobrý výsledek.

Tak do příštího roku ještě malinko potrénovat a třeba to cinkne i v hlavních kategoriích.. :-)

Mapa H21 - 1. úsek
Nástěnka