RSS:

První MČR v roce 2011 = první medaile do Turnova!

Daniel Wolf ,

Zatímco dospělí z OB TUR zužitkovali svojí zimní lyžařskou přípravu již minulý týden na Jizerské padesátce, skupina dorostu a juniorů se vypravila prodat své nalyžované kilometry až nyní. Na první mistrovství ČR v roce 2011 - na klasické trati v lyžařském OB. A opět si nevedli vůbec špatně! Michal Rychlý vybojoval stříbrnou medaili v kategorii H17 a Daniel Wolf získal stříbro v juniorech! A to zdaleka není vše..

Stejně jako loni patřil úvod domácí LOB sezony MČR na klasické trati a stejně jako loni to byl extrém. Zatímco před rokem napadlo v noci před závodem metr prašanu, letos ho metr ubylo a podmínky byly jako na posledním lyžování na konci března. Vytrvalý déšť střídal polojasnou oblohu s troškou sluníčka jak na běžícím páse a každým krokem bylo cítit, jak mokrý sníh utíká pod nohama. Ale ani to TUR skupinu neodradilo od startu v tomto náročném a dlouhém závodě.

V kategorii dorostenek se představili Aneta Brožová a Michaela Hanušová, ovšem pouze druhá jmenovaná závod zdárně dokončila průjezdem všech kontrolních bodů na slušném 7. místě.

Opoznání lépe se dařilo jejich mužským protějškům na 10km trati. Stříbrného Michala Rychlého na stupních vítězů doplnil ještě na bronzové pozici Patrik Horák z druhého turnovského oddílu. Honza Pekař závod nedokončil.

Mezi juniorkami šesté místo obsadila Petra Pavlovcová a konečné osmé po úctyhodném výkonu Anča Švábková.

V juniorské kategorii H20 vybojoval stříbrnou medaili Daniel Wolf, když zaostal o 2 minuty za vítězným Michalem Argalášem z Třince.

V hlavních kategoriích dospělých jsme neměli zastoupení, ale dařilo se i v žácích a veteraniádě. Filip Wolf přetavil svůj první start v této disciplíně v suverénní vítězství o 12 minut v žákovské kategorii H14. Filip Stárek si potom dojel pro bronzovou medaili ve veteraniádě ČR v kategorii H45 a Karel Švábek skončil v této solidně obsazené kategorii na 8. místě.

Gratulace k úspěšnému vstupu do nové sezóny!