RSS:5. místo na MČR LOB sprintu dvojic

Martin Vlček ,


Jindra říkal, že se těší, až si zase přečte nějaký můj článek (ostatní to samozřejmě číst nemusíte). A navíc když se nepochválíme sami, tak to za nás nikdo neudělá, takže bych Vás rád seznámil s tím, jak jsme s Pavlikem Hradcem uprostřed sněžné bouře Miloš na pláních Vysočiny vybojovali dva olympijské body.


Když jsme se ráno probudili, počasí na Vysočině úplně nevybízelo k výletu na běžkách, nicméně nejsme sušenky, takže jsme vyrazili na dopolední krátkou trať. Ta nám takticky příliš nevyšla, protože byla pojata v jednom případě příliš vlažně a v druhém příliš vážně a došlo ke zbytečnému spálení průdušek.


Po závodě jsem se vydali regenerovat na chatku. Nicméně kvůli obstarání nezbytných procedur a krátké pauze mezi závody se regenerace smrskla na desetiminutovou pauzu v posteli, při které byly průdušky s medem vykašlány do kapesníku (Tento mimořádně ceněný artikl bude vydražen 1. dubna v aukční síni rohozeckého zámku).

Když se pak třicet minut před startem přes jemnou práci se spojkou za boha nemohla felicia vydrat ze zasněženého parkoviště, klesly akcie naší štafety na newyorské burze na samotné dno. Naštěstí nejmenovaný silák s přezdívkou Rambo (nebo též čajíček) automobilu pomohl a burzoví spekulanti si mohli začít rvát vlasy.

Na samotný vrchol dvouzávodové LOBácké sezóny jsme po sálodlouhém mozkovém hloubání a dloubání vymysleli taktiku nedisknout to, což jsme si mysleli, že vzhledem ke složitosti závodu bude stačit na medaili.

Velmi se nám zadařilo už na první předávce, kde byl Pavlik mírně nervózní, protože neměl komu předat. Kluci si z něj dělali srandu, že jsem prej na záchodě (podobně jako např. naše bývalá lobácká legenda Šurgy při předávce na Jarního poháru 2008). To ovšem nebyla pravda, protože jsem byl přítomen, akorát jsem měl ještě na sobě bundu a neměl vynulovaný čip. Zbytek závodu už probíhal celkem v pohodě, akorát na posledním úseku jsem nejprve udělal chybu, pak zničil lyži a ke konci už nemohl.

Bohužel se ukázalo, že s podobně geniální taktiku jako my vyrukovali do závodu i některé jiné týmy (čest vyjímkám jako např. jedné štafetě, která se celkem zbytečně celý závod přetahovala o první místo, aby pak na lístečku místo času nalezla název atletického náčiní na čtyři).

Na závěr bych chtěl říci, že i páté místo je pro mě nejlepší umístění v dospělých, které se mi kdy podařilo získat, a také určitá satisfakce za loňské MČR štafet, kde bych býval mohl dosáhnout na podobné umístění v neporovnatelně větší konkurenci. Pro Pavlika to pak byl jen další korálek do jeho již tak bohaté šnůrky úspěchů.

Cestu domů pak zvládl náš závodní speciál Škoda Felicia bez problémů, včetně padesátikilometrové erzety švédské rally po silnicích druhé a nižší třídy, kam nás poslala spolehlivá navigace.

©vory
Pavlik v akci (© www.vory.cz)


Výsledky zde.

Ještě se můžete podívat, jak se dařilo našemu bývalému pretekárovi na Majstrovsko Slovenskej Republiky v LOB

 


Nástěnka