RSS:

Sprintštafetový víkend

Daniel Wolf ,

Druhý zářijový víkend patřil na české orienťácké scéně sprintům a štafetám. Vše začalo v sobotu dopoledne závodem Českého poháru štafet u Šárovcovy Lhoty, pokračovalo v sobotu odpoledne závodem Českého poháru ve sprintu v Hostinném a vyvrcholilo premiérovým českým šampionátem smíšených sprintových štafet ve Smiřicích. A jak se nám dařilo?

Šárka Sokolářová při Sprintu v Hostinném

Český pohár štafet, 13.9.2014, Šárovcova Lhota

Poslední letošní lesní štafety před říjnovým MČR se konaly pod taktovkou hradecké Slávie. Čekal nás poměrně nic moc terén, kde byl částečně hezký běhavý les, ale z větší části hodně zabušené hustníky, hnusné klouzavé bahno a hned za startem velké hnízdo sršňů, které dost narušilo průběh závodu a zajistilo nechtěnou mediální smršť a cvičení integrovaného záchranného systému. Turnovským běžcům se naštěstí nic nestalo, a tak jsme se mohli soustředit na výkony.

Nejlepší, i když ani zdaleka ne ideální výkon předvedli muži, kde „áčko“ ve složení Daniel Wolf, Petr Fodor a Pavel Hradec obsadilo páté místo. (20. TUR B, 34. TUR C, 41. TUR D). Ženy postavily dvě vyrovnanější štafety, které obsadily 9., resp. 14. místo. Příslibem před MČR byl zlepšený výkon dorostenek, kde první tým obsadil pěkné sedmé místo (25. TUR B). Naopak nedařilo se dorostencům, kteří v improvizované sestavě nedokončili. Veteráni nestartovali.

Výsledky / Mapa H21 / Fotografie Kade / Aféra sršni

Český pohár, sprint, 13.9.2014, Hostinné

Poslední letošní závod ve sprintu počítající se do Českého poháru se konal odpoledne v Hostinném. Běželo se na velmi rychlých tratích se zajímavými volbami postupů. Hlavní úspěch zaznamenala Míša Omová, která ovládla dámskou elitu. Pavel Hradec skončil mezi muži 11. Markéta Poloprutská a Lucie Krafková obsadily 2. a 3. místo v D21A. Za zmínku stojí i výkon Doro Müller, která obsadila 6. místo v D18 a Patrika Horáka, který byl 4. v juniorech.

Miška ovládla D21E

Výsledky

MČR sprintových štafet, 14.9.2014, Smiřice

Premiérové MČR sprintových smíšených štafet se konalo v neděli ve Smiřicích u Hradce Králové. Nový formát závodu zaznamenal docela úspěch, byl divácky atraktivní, kontaktní, přelévalo se pořadí, ale nevím jestli byl už tak atraktivní pro závodníky. Víc než orientační běh to byla spíše z větší části pouhá atletika s pár rozhodujícími volbami. Dospělí běželi pod dozory kamer ČT a záznam bude k vidění 15.9.2014 ve 22:05 na ČT Sport a nebo poté na internetu.

Nejprve, ale vystartovali dorostenci a dospělí mrzli separováni mimo dění v karanténě. Našim se moc nedařilo. Šárka na prvním úseku bohužel maličko ztratila kontakt, Ondra zaběhl na co měl, ale ani očekávané kvalitní výkony Doro a Filipa na závěrečných úsecích takhle rychlého závodu už nic nezměnily. Konečné 16. místo je tedy možná maličko za očekáváním, ale vzhledem k vývoji závodu pěkné.

Poté ve 12:00 už přišel na řadu hlavní závod. Postavili jsme na start dvě štafety. „A tým“ běžel ve složení Lucka Krafková, Dan Wolf, Míša Omová a Pavel Hradec, „B tým“ pak Markéta Poloprutská, Honza Schulhof, Lucka Roškotová a Patrik Horák. Byl to velmi rychlý a kontaktní závod, ale my jsme bohužel neměli zcela svůj den. Lucka udělala pár malých chyb a v závěru nestačila běžecky, Dan bojoval s nachlazením a v závěru běžecky nestačil, Miška vrátila tým do kontaktu s bojem o bronz, ale poté vynechala kontrolu a ztratila téměř minutu a Pavlík předvedl excelentní výkon, ale pouze kontroloval pozici a na skupinu bojující o 3. až 8. místo pár metrů před ním už nedosáhl. Celkově tedy deváté místo, které není určitě zklamáním, ale ani překvapením. Alespoň víme, že na to máme a máme zkušenosti do příštího roku. Pochvala musí putovat ovšem k „B týmu“, který se až do poloviny třetího úseku držel v první desítce před „Áčkem“ a i konečné 20. místo je v tomto složení velmi pěkné.

Smolná chyba Mišky

Těsný finiš na metry

Odpoledne následovala Veteraniáda a tam se nám dařilo nejvíce. Naše jediná štafeta ve složení Jana Konopáčová, Jiří Provazník, Jana Omová a Míra Folprecht obsadila ve své kategorii DH240 krásné 2. místo! Gratulujeme!

Stránky závodu s výsledky, mapami, záznamem GPS a fotkami / Záznam na ČT Sport / Foto