RSS:

Alenka 3. na MČR v LOBu

Martin Vlček ,

V sobotu 31.1.2015 vybojovala Alena Linková bronzovou medaili na MČR v LOB na klasické trati v kategorii D20.

Závody se konaly o víkendu 31.1.-1.2.2015 ve Vysokém nad Jizerou, v okolí běžeckého lyžařského areálu Šachty. Sněhová pokrývka nebyla úplně nejvyšší, ale umožňovala regulerní uspořádání závodů a při troše opatrnosti ani nedošlo k poškození lyží. Terén tvořily louky a pak zalesněné poměrně hluboké údolí, což nabízelo spolu s možností fikat zajímavé volby postupů. Pořadatelé ze Slovanu Zdravotníku Praha uspořádali závody velmi dobře. Oceňuji zejména pro mě premiérové užití bezkontaktního ražení Sportident Air+, které se osvědčilo a zejména pro LOB (popř. MTBO) představuje výrazné zvýšení plynulosti závodění.

Závod na klasické trati byl kvůli členitosti terénu a tomu, že většina stop byla čárkovaných - tj. obtížnějších na jízdu, zejména fyzicky velmi náročný. Alena Linková se s tím však popasovala velmi dobře a po srdnatém výkonu vybojovala zasloužený bronz. Druhý účastník závodu Martin Vlček bohužel nebyl schopen trať dokončit a musel závod s hromadným startem vzdát.

V neděli se konal závod Českého poháru na krátké trati, na kterém si Martin Vlček třetím místem v H21A alespoň částečně spravil reputaci.