RSS:LOBy ve Studenci

Martin Vlček ,


V sobotu 7.2. obsadili Martin Vlček a Daniel Wolf na Mistrovství ČR ve sprintu v lyžařském orientačním běhu 7. a 19. místo.
Na nedělní klasické trati Martin Vlček zvítězil v kategorii H21A.


Sobotní sprint byl pěkný závod s hodně kontrolami za nádherného počasí. Lyže jsem měl vynikající díky práci profesionálního servismana, který v pátek večer upřednostnil přípravu mých lyží před pitím piva. Jedinou větší chybku jsem udělal na 6. kontrolu, kde jsem nechtěl fikat cca 50 m lesem (kde bylo málo sněhu) a raději to objel, což mě stálo asi 20 vteřin. Velký dík za tento výsledek patří také Dannovi, který mi v mapově jednodušším závěru po loukách dělal tykadýlko a umožnil mi se fyzicky zmáčknout.

Mapa sprintu

Borci na závěrečném hanku

Borci na závěrečném hanku (© OK Jilemnice)

Martin
Martin (© OK Jilemnice)

Dann
Dann (© OK Jilemnice)

Sobotní odpolední štafetu jsme odhlásili, protože jsme byli jenom dva, a jeli radši odpočívat resp. točit lyžařské kilometry.

Jelikož jsem byl relativně odpočatý a jelikož ani můj sobotní pěkný výsledek nedokázal uspokojit některé velmi náročné fanynky, jejichž představy se po shlédnutí galapředstavení českých biatlonistů pohybují zcela mimo realitu, usmyslel jsem si, že se vydám i na nedělní klasickou trať, což jsem neměl původně v plánu.
Když mě v neděli ráno probudily poryvy větru, říkal jsem si, jestli tento úmysl ještě nepřehodnotím, ale pak jsem si vzpomněl na prosincové tréninky na Labské louce a taky na to, že nejsem sušenka, a skutečně vyrazil.
Ve Studenci přes noc napadlo asi 10 centimetrů a vítr rozhodně neustával - spíš naopak, přesto se pořadatelům podařilo projet až na pár výjimek všechny tratě. V závodě se mi podařilo v mé kategorii zvítězit, i když je v rámci podávání objektivních informací potřeba zmínit, že oba dva největší soupeři závod nedokončili, z čehož jeden ještě víceméně nezaviněně, protože dostal od pořadatelů špatnou mapu na druhý okruh.
I já jsem nakonec málem byl DISK, protože kvůli silnému větru jsem si sklápěl stolek co nejčastěji a v závěru jsem proto nezaregistroval předposlední kontrolu a měl namířeno rovnou na sběrku, ale naštěstí jsem si to ještě jednou koutkem oka zkontroloval a vrátil se, čímž jsem ztratil nějaký drobný čas, ale ne celý závod.

Mapa H21A - druhý okruh
Mapa H21A - druhý okruh

 

Stránky závodů


Nástěnka