RSS:ŽA - Sauna Štěměchy

Martin Váňa ,


Pětičlená skupinka turnovských závodníků se vydala v letním počasí hájit barvy Turnova na žebříček A do Štěměch. Předehřev výpravy započal v neklimatyzovaném voze a limitním počtu cestujících, tříhodinovou cestou.


Stavba oddílového stanu v pěti lidech proběhla extrémně rychle a začlo šetření sil a schovávání se před sluncem do startu závodu. Minimálně v dospělých kategoriích byly tratě dost dlouhé a v dámské elitě jediná občerstvovačka!!! Nejlépe si vedla Ifča v DE, která obsadila 4. místo. Fíla 7., Šárka 10., Alenka 12. Maaca 14.

Po závodě jsme na několikáty pokus provedli úspěšnou dohledávku tělocvičny. Částečně jsme napravili pošramocené vztahy s Jabloncem a vyrazili na společnou večeři do centra Třebíče, kde jsme rozebrali postupy z náročné klasické tratě. Cestou zpátky jsme si prošli začátek tratě nejlepšího mistrovství republiky ve sprintu, projitím židovské čtvrti, kde se konala kulturní akce. Do tělocvičny jsme dorazili brzo a nikoho nerušili. Ikdyž měla tělocvična otevřená všechna okna a dveře, dalo se spát pouze ve spodnim prádle bez přikrytí téměř celou noc. Ráno proběhlo dokoupení zásob pití a zpět do sauny na shromaždiště.

Middle byl dle očekávání o poznání zelenější, nicméně mapa byla většinou velice dobrá a tak se dalo k ukrytým kontrolám domapovovat. Tentokrát si nejlépe vedla Šárka, která obsadila třetí přičku a uhájila tak svou pozici u okynka na zpáteční cestu. Alenka 15., Ifča 14., Fíla 4. o vteřinku, Maaca 8.

Závody byly kvalitní a pořadatelsky vše fungovalo. Na pití sice byla fronta, ale zase do druhého dne pořadatelé zajistili cisternu s pitnou vodou, která v sobotu trochu scházela.


N íst—Šnka