RSS:"Béčka" u Mariánských Lázní

Jindřich Kořínek ,


O minulém víkendu proběhl 3. a 4. závod Žebříčku B - Čechy západ. Shromaždiště bylo kousek od kolonády v Mariánských Lázních, takže program na večer byl zajištěn. Závodů se kromě pár dospělých závodníků zúčastnila hlavně početná skupina starších žáků. Reportáž a pár fotek níže v článku.


Sobotní krátká trať se většině z nás nijak extra nepovedla. Vodoteče, bažinky, hranice porostů ve vysokém podrostu není zrovna terén, který běháme často. I když se Filip na posledním tréninku snažil, abychom si připomněli, jak se v takovém lese běhá. Velmi pěkné bylo 2. místo Káji Novotné v D12 a dvojitý úspěch v hlavní kategorii H21A, kde doběhl Jan Schulhof pouze o 2 sekundy před Tomášem Dlabajou a brali 2., resp.3. místo. Zlato přidal Provázek v H65B.

Večer jsme korzovali po kolonádě a plnili pitný režim z místního Rudolfova pramene. Někteří i z jiných pramenů, což po jejich návratu vedlo k veselým situacím v již probíhajícím souboji v Krycích jménech.

 

Neděle byla příjemně chladnější a výrazně mokřejší po nočním lijáku. Ráno jsme při snídani zjišťovali výsledky z Jukoly, sledovali rozhovory těch, co už doběhli a blahopřáli na dálku. Klasika byla pěkná, znovu plná vodotečí, hranicí lesních porostů a bažinek. Většině už se nám běželo lépe, bohužel černého Petra si vytáhla Juditka, když orazila "dětskou" sběrku s číslem 200 a po povedeném závodě byla disk. Medaili si znovu vyběhla Karolína Novotná (3.místo D12) a Provázek (2. místo H65B). Těsně za medailí zůstal Jan Schulhof (4.místo H21A) a já si spravila chuť po sobotě 1.místem v D40B.

 

 

Pavla


N íst—Šnka