RSS:

Úspěšný vstup do ČP štafet!

Daniel Wolf ,

V sobotu 18. března začala celostátní sezóna 2017 v orientačním běhu tradičním Jarním pohárem. Štafetový závod v rámci JP se počítal jako první letošní závod do Českého poháru štafet. A turnovské štafety si nevedly vůbec špatně. Ženy vybojovaly druhé místo, muži páté a dorost skončil v TOP10. Navíc nedělní klasická trať byla pro kategorie dorostu nominačním závodem na Středoevropský pohár dorostu, kam si vyběhla nominaci Jana Pekařová!

Start H21Mužské "áčko" rozbíhal Filip Wolf. (Foto: Petr Kadeřávek)

V ženách Turnov postavil dvě štafety. Áčko ve složení Nikola Kochová, Lucie Krafková a Michaela Omová se od počátku drželo na druhém místě, které nakonec vydrželo až do cíle, když naše závodnice nestačily pouze na domácí OK 99 Hradec Králové. Třetí místo pak braly ženy pardubické Lokomotivy. Druhá turnovská štafeta (Heřmánková, Pavlovcová, Rufferová) vybojovala body do celkového hodnocení ČPŠ za pěkné 15. místo.

V mužích to byla také od začátku jízda domácího celku, který si ve složení Vandas, Petržela, Kubát doběhl pro první letošní vítězství. Ze špičky po prvním úseku mírně ztrácel Turnov a favorizovaná Severka Šumperk. Severku dotáhl nakonec reprezentant Král na druhé místo a Turnovské áčko díky parádním výkonům Horáka a Hradce obsadilo páté místo za Pardubicemi a Luhačovicemi. Skvěle závod rozběhl Baier v turnovské druhé štafetě, kde další úseky běželi Holas a Luštický a vybojovali na 9. místě umístění dvou turnovských štafet v nejlepší desítce. Třetí štafeta mužů Váňa, Kořínek, Wolf skončila 18., což znamená, že všechny tři mužské štafety výrazně bodovaly do hodnocení ČPŠ.

JP 2017 - H21Filip Wolf vysílá do boje Patrika Horáka na Jarním poháru 2017. (Foto: Petr Kadeřávek)

Sedmým a osmým místem zahájil sezónu dorost. Dorostenky ve složení Pekařová, Thořová, Sokolářová skončily o jedno místo za pomyslnou velkou bednou, dorostenci (Karatsiolis, Synek A., Thoř) o dvě. Náročný a dlouhý závod to byl pak především pro naše druhé dorostenecké týmy, které byly složené zejména z mladých závodníků a pro většinu z nich to byla štafetová premiéra v dorostu. V dorostencích skončil druhý tým (Synek P., Hájek, Mellan) 24. a v dorostenkách nebyl klasifikován.

V neděli pokračoval Jarní pohár klasickou tratí. Ta byla zajímavá zejména pro dorost, který bojoval o nominaci na Středoevropský pohár dorostu, který se běží v dubnu v polské Sobótce. Za 4. místo si nominaci vyběhla Jana Pekařová, která nás bude reprezentovat v kategorii D16. Gratulujeme!