RSS:

Schulhof pátý na MČR v nočním!

Daniel Wolf ,

V sobotu 8. dubna se konalo v Rantířově na Jihlavsku první letošní Mistrovství ČR - a sice to v nočním orientačním běhu. Noční šampionát nepřilákal z Turnova zrovna početnou výpravu, ale i tak stojí některé výsledky za povšimnutí. A to zejména třetí místo Míry Folprechta v H55 a především pak páté místo Jana Schulhofa, zvaného Šulda, v mužích. Ten si ještě loni neodpustil na MČR v nočním nějaký ten kufr, letos ale nechal kufr doma, v lese žádný nevyrobil a navíc dokázal skvěle využít podmínek dvou okruhů a rychlé tratě ve svůj prospěch. Nakonec je z toho tedy 5. místo v mužích a Šuldův životní úspěch na MČR!

Sulda na nočním 2016 s kufrem a 2017 bez kufru. (Foto: Kade / Jan Čech)

Z dalších výsledků Jana Pekařová obsadila 16. místo v D16, Markéta Thořová 13. místo v D18 a Lucie Roškotová byla 12. v D20. V H16 noční premiéra Kryštofa Hájka stačila na 35. místo, v H18 ve druhé desítce skončili Tomáš Thoř (13.) a Kryštof Karatsiolis (16.). V mužích krom pátého Schulhofa startoval ještě Vít Zakouřil, který obsadil 21. místo.

Do souboje o noční tituly se zapojili i veteráni. Filip Stárek obsadil 8. místo v kategorii H50 a Miroslav Folprecht skončil v kategorii H55 na třetím místě a vybojoval tak další medaili z Veteraniády do své bohaté sbírky.

V neděli závodní víkend pokračoval ve stejném lese závodem Českého poháru štafet. Dorostenky (Thořová, Pekařová, Sokolářová) obsadily konečné deváté místo a do první desítky se vešli také dorostenci (Thoř, Synek, Karatsiolis), kteří vybojovali osmé místo. Naopak do první desítky se nevešla štafeta mužů (Baier, Zakouřil, Schulhof), která skončila 12.

Výsledky, mapy a další informace naleznete na stránkách závodů.