RSS:Stříbrný štafetový víkend

Martin Vlček ,


Jelikož moje ambice stát se vedoucím roku, spolehlivým rozbíhačem štafet nebo alespoň účastníkem sprintu shořely jak papír (podobně neslavně dopadl též papír z prezentace, který nedopatřením skončil zmuchlaný v koši), rozhodl jsem se napsat o jinak docela úspěšném štafetovém víkendu alespoň článek. Někdo by mohl sice namítnout, že i takový článek může (a v tomto případě bych se tomu příliš nedivil) skončit zmuchlaný v koši, resp. může být smazán administrátorem webu, ale naštěstí jsem ho uložil v paměti u sebe v počítači a navíc se do té doby stihne zarýt do Vaší paměti minimálně tak hluboko, jako se podrážky účastníků sobotního sprintu zaryly do povrchu ještě nedávno uhlazeného lázeňského parku.

© Jarda Havlík


Sobotní štafety se konaly za pořadatelství SHK v Miletínských Lázních. Jemně podmáčená louka na parkování, následná kilometrová cesta do kopce i poněkud stístěnější shromaždiště byly jistě více než přijatelnou daní za pěkný terén, který na závodníky čekal a to zejména v závěrečném pytlíku. Ikdyž je trochu škoda, že se neběhalo ještě dál na východ až do prostoru voštinových skalek, ve kterých se konal sprint v roce 2003, na který jsme zejména s mladšími ročníky nejednou zavzpomnínali. Zmiňovaných závodů se tehdá z pochopitelných důvodů přílišné mladosti nemohla zúčastnit ani jedna z nezkušené štafety Lucka, Ifča, Miška. O to cennější je pak to, že i bez znalosti tohoto specifického terénu, dokázaly vybojovat vynikající stříbrné umístnění v závodě žen, které podpořilo i 14. místem Béčko (Niki, Péťa, Patricia). V mužích už se tolik nedařilo, ikdyž 13. místo Lušťy, Šuldy a Fíly Wolfa je určitě také velmi cenné. Holky dorostenky Šárka, Mikeš a Lenka skončily 19. Dorostenci už nenápadně vystrčili růžky, když se pohybovali celý závod v popředí, nicméně všem soupeřům informaci o své skutečné formě takticky zatajili tím, že se nechali disknout.
Sobotní sprint pod taktovkou SJC v krásném městečku Lázně Bělohrad se dle dostupných zdrojů konal za nepříznivého počasí, které způsobilo značně zablácené úseky a to zejména tam, kde nebyl asfalt.Výběr z nejlepších umístění turnovských borců a borkyň v tomto závodě: D20A: 12. Alenka, D21E: 20. Miška, 21. Ifča (rozdíl 1s :)), D21A: 4. Patricia a 10. Niki. H10: 6. Tomáš a H18A: 8. Kryštof.
Nedělní štafety se konaly za asi nejhezčího počasí ve fyzicky hodně náročném terénu nad Vojicemi. Mapově nejzajímavější byla bezesporu krátká vložka v lomu, kde i někteří zkušení závodníci chybovali. Jičínští pořadatelé ukázali smysl pro detektivní zápletky, když si nechali zpracování výsledků za domácí úkol. Poté co se jim tato záhada i za pomoci Hercula Voryota pomohla vyřešit, mohla konečně propuknout radost našich stříbrných dorostenců naplno. Kryštof, Petr Synek a Thor totiž po skvělém takticko-technickém představení, ke kterému přidali i to nezbytné srdíčko, zaznamenali prozatím životní výsledek a nutno dodat, že i k tomu zlatu to bylo kousíček. V ženách se dařilo Áčku i Béčku pěkným 6. resp. 10. místem. Dorostenky potvrdily konzistenci výsledků 19. místem, stejné umístění vybojovalo i Béčko dorostenců. U chlapů se pak podařil vskutku husarský kousek a sice nominovat všechny tři štafety na Mistrovství a to i přesto, že třetí štafeta získala za celý štafetový víkend 0 bodů. Na základě přesné matematické kalkulace posledního postupového místa si totiž mohli dovolit šetřit síly na závody jakékoliv, ale jiné.


Nástěnka