RSS:MČR štafet a klubů: zlatí veteráni a 3x velká bedna

Filip Stárek ,


Na vrcholu domácí klubové sezony v hodně zmoklých a nevlídných Jeseníkách se Turnov rozhodně neztratil a potvrdil postavení v širší české špičce. Z Moravského Karlova si domů vezeme zlato mladé veteránské štafety mužů, 5.místo štafety žen, 6.místa štafety dorostenců a družstva dospělých a 9.místo dorosteneckého družstva.


 

Jak je v posledních letech dobrým zvykem, vypravili jsme se tentokrát už v pátek společně busem řízeným Andělem na cestách, který nás bezpečně, byť pomaleji, dovezl do obřího penzionu Atlas v Čenkovicích, co by kamenem přes údolí do závodního prostoru hodil..Tady jsme našli všechno potřebné zázemí a vstřícný personál, takže ráno jsme v klidu, byť s trochou  předstarovní nervozity vyrazili vstříc první výzvě v podobě MČR štafet, kam postoupilo rekordních 6 štafet dospělých a 3 dorostu, jen řady veteránů letos výrazně prořídly, chybělo mnoho dlouholetých opor.. Dlouhými dešti podmáčené shromaždiště daleko na kopci, vítr a déšť všem daly najevo, že letošní štafety a družstva budou tvrdou zkouškou odhodlání a vůle. V lese nás čekaly náročné tratě v podmáčených zanedbaných lesích, kde se chyby dělaly hlavně z nepozornosti a rychlosti  zejména v záludných náletových hustníčcích. Ale mapa byla výborná a tratě poctivé, takže vyhráli ti opravdu nejlepší.

A jak to dopadlo v sobotu?

Nedařilo se hodně oslabeným mužům, na místa ve čtvrté desítce jsme nebyli zvyklí, naopak lépe si vedly štafety žen, z nichž ta elitní skončila na pěkném 5.místě, byť si holky myslely trochu výše, bohužel ztrátu z úvodu závodu se jim při vyrovnanosti štafet už nepodařilo úplně stáhnout.. Dorostenci skvěle začali perfektním výkonem Kryštofa K., pak se však jinak vynikající Petr Synek dopustil chyby a nepříliš povedený výkon Tomáše Thoře nakonec štafetě stačil na hezké 6.místo, byť to bylo po průběhu závodu trochu zklamání. Druhá mladá štafeta kluků obsadila solidní 24.míst. Dorostenky v oslabeném složení a nemocnou Lenkou na posledním úseku skončily na 20.místě.

Nejvýraznějším výsledkem prvního dne pak bylo zlato H105 veteránské štafety mužů v elitním složení Fodor - Baier - Oma, zatímco zbylé veteránské štafety v silně kombinovaném složení skončily v průměru nebo disk, ale tam o umístění primárně nešlo.

D18 - 20

D21 - 5,13.31

H18 - 6,24

H21 - 33,34,48

H105 - 1

H165 - 16, ostatní disk

Při večerním posezení, zpestřeném promítáním mojí cesty po NP USA a následnou oddílovou poradou o systému tréninků mládeže se spřádaly plány na závod družstev, který je tradičně velmi prestižní. Zejména Olaf coby stavitel dospělých měl dosti zamotanou hlavu, naproti tomu mohl zapojit i úspěšné "veterány" z předchozího dne, což také úspěšně učinil. Nutno říci, že všichni se zodpovědně připravovali a z týmů bylo cítit odhodlání uspět. Po brzké snídani a málo  oblíbené cestě na shromaždiště v 9:00 vystartovala 3 družstva dospělých a následně jedno dorostenecké a 2 pětičlenná veteránská. Tratě i les byly podobné jako na štafetách, jen ještě o chup podmáčenější a studenější.

A jak to dopadlo v neděli?

Určitě velmi pěkné bylo 6.místo áčka dospělých, které podalo výborný výkon na hranici jejich možností a ve složení Olaf - Ivča - Kuba - Lucka - Lušta - Miška - Fíla si po krásném souboji Fíly s Johanem (Luhačovice) užívali zaslouženou radost. I 17.místo béčka a 34. céčka bylo hezké.

Družstvo dorostenců bylo zdravě nažhavené a dobře začalo opět Kryštofem K, pak ho však srážela nevyrovnanost výkonů a velké chyby. Přesto bojovali, ale když už se zdálo, že na 3.úseku "malý" Kryštof dotáhne štafetu na dohled medaili, zase přišla z přemíry snahy chyba. Přes solidní výkony Maky, Šárky a zejména Petra se nepodařilo družstvo vytáhnout výše než na 9.místo, hned za kamarády z Jablonce. Sportovně nutno přiznat, že soupeři byli tentokrát  mapově jistější a vyrovnanější.

Jedno veteránské družstvo skončilo opět 16., druhé se opět neubránilo disku..

DH21 - 6,17,34

DH18 - 9

DH225 - 16

Co závěrem?

Úspěchem bylo určitě obhájení pozic dospělých i dorostu, které se promítlo i krásným 3.místem žen v ČPŠ, 6. dospělých v České lize klubů a 10. dorostu v téže soutěži.. Ale určitě je nad čím přemýšlet, neboť dospělé týmy stárnou a až na Fílu je zatím nikdo nenahradil, chyběli některé opory a celkově je to taková "údržba", která už nebude dlouho stačit. V dorostu bude po odchodu juniorů a juniorek  citelná "díra", kde bude chvilku trvat, než se podaří zacelit, a to zvláště v holkách.

Děkuji všem, kdo pomohli s přípravou i tréninky před touto organizačně náročnou akcí a doufám, že se sejdeme i příští rok plni odhodlání bojovat za Turnov ze všech sil!

Filip


Nástěnka