RSS:Jarní soustředění dorostu, juniorů a starších žáků se vydařilo!

Martin Luštický ,


Na krátké jarní soustředění jsme se vydali v hezkém počtu 26 borců opět po letech do hezkých terénů Lužických hor, které máme vlastně docela „za humny“.


Na krátké jarní soustředění jsme se vydali v hezkém počtu 26 borců opět po letech do hezkých terénů Lužických hor, které máme vlastně docela „za humny“. Přesto pro starší žáky a dorost byly terén i mapa nové a zajímavé. Penzion Sportturia v Polesí u Rynoltic nám poskytl všechno potřebné: příjemné ubytování přímo na mapě, velmi vlídné přijetí paní vedoucí i volejbalové hřiště a „koupaliště“ s hady, mrtvými žábami a obřími pijavicemi. A když i místní se netvářili z přítomnosti orienťáků nijak pohoršeně a počasí bylo skvělé, tak asi můžu mluvit za všechny, že se velmi vydařilo. Spolu s námi potrénovali i naši hostující a 3 žáci se SOKu a v pohodě „zapadli“ mezi ostatní.

Program na mapě Bubo bubo (výr velký, lat. pozn.autora) odpovídal tomu, že starší hned po nedělních závodech SAXBa odjížděli na týdenní švédskou misi na Tiomilu, a tak jsme je víc využili jako sparingpartnery a mentory pro ty mladší. Žáci se i díky tomu mohli výrazně posunout, protože tréninky byly pro ně docela náročné.

A co jsme odtrénovali: v pátek (většina navíc ráno běžela krajský přebor škol) jsme hned po příjezdu absolvovali trénink dvojic, který sloužil k rozběhání a osahání terénu. Večer pak následovaly podnětné přednášky Lušti a Patrika o mapové taktice a protahování.

Sobotní dopoledne bylo věnováno nejintenzivnějšímu tréninku, okruhům, z nichž jako druhý každý běžel testovací ve variantě žáci nebo dorost. Bylo to zajímavé srovnání, jak se kdo s tlakem porovnal.

Výsledky

Výsledky s mezičasy

Odpoledne byl už trochu pomalejší rozjezd, přeci jen toho někteří už měli dost, takže jsme využili nalosované dvojice (silnější – slabší) na trénink zvaný „hnízda“, kde si dvojice v hnízdě podle taktiky rozdělila kontroly, aby se pak sešla k dalšímu postupu. Malé rozestupy většiny dvojic ukázaly, že většina žáků si umí pod vedením starších již velmi dobře poradit s dohledávkami v ne úplně lehkém terénu.

Výsledky hnízda

Večer jsme pak vyrazili za doprovodu Tomovi mobilní hudby na nedalekou skalní vyhlídku a zpátky dali pár setů velmi kvalitního volejbalu a protažení u koupaliště. Úspěšný den jsme pak završili krvavou bitvou mladí (+ trenéři) vs dorost v parlamentu, kde bohužel naše skupina byla krvavě poražena..

No a v neděli už nás čekalo zúročení nabytých zkušeností na 2.etapě SAXBa v nedalekém Luckendorfu, kde jsme se sešli se zbytkem oddílu a vedlo se nám se střídavými výsledky, ale ty nebyly tentokrát úplně rozhodující.

Výsledky

Každopádně toho bylo víc a víc by se toho dalo i napsat, ale bylo to fajn a také je potřeba poděkovat Patrikovi za nezištnou pomoc i rodičům za pomoc při odvozu.

Filip + Lušťa


Nástěnka