RSS:

MČR sprint a ČP v Táboře

Martin Luštický ,

O víkendu 19. - 20. května se početná skupina turnováku vydala do Tábora, kde se běželo Místrovství ČR ve sprintu a druhý den Český pohár a A - žebříček.

Spletitá síť malých uliček historického centra města Tábor byla náročnou zkouškou pozornosti a plynulosti orientace. Turnovští závodnici se ale v labyrintu cest neztratili a do cíle doběhli s úsměvem a pěknými zážitky.

H65 Provázek 12.m.

V neděli se běžel middle nedaleko Tábora. Stavitel tratí nás nejdříve zavedl do nejrůznějších rýh, kupek a údolíček, kde byl bohužel dost značný podrost, a tak se dříve startující brodili kopřivami a ještě v pondělí se drbali na většině míst dolních a možná i horních končetin. Po této "džungli" přišel na řadu kamenný svah nad řekou Lužnicí, který byl dost prudký a občas se sjíždělo i pozdní části těla dolů. Závěru patřila běhatelnější část u shromaždiště, kde se ale občas nějaký ten hustník taky vymetl.

S nástrahami trati se nejlépe popasovala Jana Pekařová, která v D16A brala stříbrnou medaili.