RSS:Úspěšný štafetový víkend v Plzni

Martin Luštický ,


O víkendu 26.-27.5. jsme vyrazili na Český pohár štafet kategorie k Plzni. Šlo o první letošní štafle kategorie B , rozumějme takové, kde se dá posbírat dost bodů, abychom na MČR mohli zas vyrazit busem a ne jen tranzitem.


Těžko říct, jestli byla velmi početná účast zapříčiněna právě výše popsaným nebo spíše tím, že odpolední sprint startoval z místního věhlasného pivovaru a proslýchalo se, že večer bude tancovačka.

Nicméně jsme dali dohromady celkem 12 štafet! Dorostenci po jedné, v D21 čtyři a pánové se konečně pochlapili a měli 6 štafet. Žáci se pak účastnili ve výběru Ještědské oblasti.

Ohlasy na terén a stavbu tratí byly velmi pozitivní, teď mám na mysli štafety. Střídaly se rychlé pasáže s velmi členitým terénem, kde bylo většinou dost negativních tvarů. Prostě šlo o hezké poběhání, které rozhodně nepatřilo do kategorie zabušeného lesa, kde se nedá uspořádat nic jiného než štafety.

Výsledky: sobota ; neděle

Skvělé bylo 2 místo holek v D21 v sobotním závodě ( z 36 štafet) ve složení Lucie, Ivča a Miška: Bezesporu i 4. místo kluků v H21 (Lušťa, Pavlík, Moritz; z 74 štafet) a 4. místo štafety D18 (Eliška, Janča, Terka; z 47 štafet) v nedělním závodě je úspěchem.

Z nedělního závodu je i záznam GPS

H21 - 1. úsek

H21 -2. úsek

H21 - 3. úsek

D21 - 1. úsek

Pěkné jsou ale i výsledky dalších štafet. Povedlo se nám vždy bodovat a to velmi výrazně a ne jen paběrkovat! To se projevilo i v České lize klubů, dospělí po 4 kolech drží 3. místo!

Celkové pořadí zde

Jak hodnotil vystoupení turnováků Tomáš Dlabaja?

Ze svého pohledu hodnotím tratě jako svátek orientačního běhu. Byly pestré a hodně prověřily různé schopnosti závodníků. A protože výkony šesti mužských štafet byly lepší než jsme vůbec doufali, tak si musíme gratulovat - oba dny bodovaly všechny naše týmy! A ten nejlepší sahal dokonce po medaili! Vyzdvihnu speciálně Moritze Döllgatze, který ukázal super formu a svým 2. nejlepším časem dne dokonce opět oživil naději, že by Turnov mohl na podzim na mistrovství republiky získat medaili.

Ač někteří z nás se sice vrátili z lesa zklamaní svými chybami, tak i přesto můžeme být hrdí, protože jsme ukázali obrovskou sílu - 6 silných týmů, kdo to má? ;-)

Pro podzimní kolo ve Zlíně vidím dva cíle. 1) První dva úseky A štafety musí začít vysílat finišmena do lesa o trochu blíže nejlepší trojce. 2) Jestli chceme kvalifikovat na mistrovství 5 štafet, tak musí opět přijet a zabodovat 5 týmů. Jistotu mají zatím jen 4 týmy.

Poděkování patří i Žokejovi, který si vzal víkend pod svá křídla. Příští týmový víkend je 28. – 30.9., kdy nás čeká trojkombinace sprintové štafety a dvoje lesní. Celý víkend bude pod taktovkou Mišky Omové, tak si datum poznamenejte a vylaďte formu.


Nástěnka