RSS:

Trojboj v Jizerkách

Martin Luštický ,

Předchozí uplynulý víkend (2. -3. 6.) byl opravdu nabitý - Mistrovství JO na krátké trati, Mistrovství JO štafet a 7.závod JO na klasické trati. Běhalo se okolo chaty Slovanka a u Nové Vsi. Terén byl horský a podhorský, kopcovatý s řadou skal a kamenných polí, bažinek a borůvčí. Takže se dobíhalo s plnými boty bahna a s ošlehanými holeněmi.

Na krátké trati bylo třeba hlídat si detaily v mapě a nespoléhat na nohy. V elitních kategorích brala Miška 1.místo, Lucka Krafková byla těsně na 4.místě a Pavel Hradec na 2.místě. V dětských kategorií zazářil Franta Lamač na 1.místě v H10L, Tomáš Drahoňovký obsadil 3. místo v H12 a Dany Begoc 1.místo v HDR. V juniorech Kryštof Hájek s přehledem zaběhl 1.místo v H16 a Vojta Zabořil bral titul v H18. Ve veteránech byly úspěšnější ženy sérií 2. míst - Iva Linková v D45, Jana Konopáčová v D60 a Eva Tvrdková v D65. Honza Vřešťál vyhrál v H40 a Jindra Jakubec byl na 3.místě v H65. Nemohu nezmínit, že se v oddílovém stanu objevily výborné svatební koláčky.

Po úspěšném dopoledni se narychlo domlouvaly štafety, kde jako obvykle docházelo ke změnám z různých důvodů jako třeba zvrtnutý kotník 15minut před startem nebo limitované hlídání dětí doma. Výsledky štafet jsou podle mě rozporuplné - na jednu stranu jsme obsadili obě 1.místa v hlavních kategoriích H21 a D21, na druhou stranu jsme nedosáhli na jedinou "bednu" v dětských (ani jiných) kategoriích. Určitě k tomu přispěla absence obou holek Novotných, ale i tak bychom myslím měli dát dohromady alespoň jednu dětskou štafetu, která by se poprala o přední místa.

V sobotu se nás sešlo 72 (tedy opravdu hodně), v neděli na první letošní oblastní klasiku 38. Tratě byly náročné, kopcovaté, ale zajímavé. V elitních kategoriích Turnov posbíral 5 ze 6 možných umístění! V H21 dominoval Kuba Dragowski, následován Pavlem Hradcem a Martinem Luštickým. V D21 znovu kralovala Miška s velkým náskokem a já jsem brala 3.místo. Stát s Miškou na stupních vítězů už se mi asi nikdy nepovede (možná jednou štafety v D65?), i když důvod byl hlavně prořídlé startovní pole.

I v dalších kategoriích se dařilo - Kája Novotná 2. místo v D10, Iva Linková 1.místo v D45, Eva Tvrdková znovu 2. místo v D65, František Lamač 2.místo v H10L, Vojta Zabořil 2.místo v H18, Robert Dragowski 3.místo v H55, Jiří Konopáč 3.místo v H60 a Dany Bégoc znovu 1.místo v HDR.