RSS:

3. kolo Jarnězimní ligy je za námi!

Daniel Wolf ,

Zatímco první dvě kola Turnovské ligy byla svými podmínkami spíše “jarní”, tak třetí kolo, které se konalo v neděli v Železném Brodě, dostálo spíše druhé polovině názvu soutěže. V pátek byl prostor závodu skoro bez sněhu a sliboval krásný sprint, během noci ale napadlo na 15 centimetrů prašanu a husté sněžení neustávalo ani v průběhu závodu. Za velmi kluzkých podmínek se běžel dvoukolový sprint na nové mapě v úzkých uličkách města. Úvodní kvalifikace sloužila pro rozdělení do rozběhů a pro přidělení variant pro finále. Finále se startovalo po vlnách hromadně a byla zde použita rozdělovací metoda. Krom toho závodníky rozdělily i volby postupů a fyzická výkonnost. Mužskou tratí nejrychleji proklouzal Jan Schulhof. Ten za sebou výrazně nechal Tomáše Dlabaju, který v cílové rovince přefinišoval třetího Jakuba Omu. Mezi ženami byla nejrychlejší Markéta Thořová, která ale na jedné z kontrol přehlédla SI jednotku (byly pouze na některých kontrolách), a tak nejlepší v cíli s ražením v pořádku byla Šárka Sokolářová. Děkuji všem za účast!

Rozpis / Pokyny / Mapka parkování / Startovka / Výsledky / Mezičasy / Průběžné výsledky JZTL

3. kolo Turnovské Jarně-zimní ligy

ROZPIS

Datum: sobota, 26. ledna 2019, 9:30

Shromaždiště: Železný Brod, zimní terasa restaurace U Zvonice (mapa)

K dispozici zastřešená terasa na převlékání a odložení věcí, nevytápěná. Restaurace bude otevřená od 11:00 hodin, takže bude možné si po tréninku dát teplý čaj, polévku či oběd.

Parkování: Na parkovišti za restaurací, popř. na Malém náměstí - domluvte se do aut.

Typ tréninku: Dvoukolový sprintík: kvalifikace + finále s hromadným startem po skupinách. Kvalifikace je sprintík pro vítěze na 12-15 minut. Na základě výsledků kvalifikace budou vytvořeny skupiny (po 3-6 lidech, bude upřesněno), které budou ve finále startovat hromadně. Na trati finále bude použita rozdělovací metoda. Finále A běží o 1.-6. místo do bodování ligy, finále B o 7.-12. místo, atd. Děti D/H12 budou mít sprint jednokolový.

Kategorie: D12, H12, D14-16, H14-16, D, H

Bodování: V každé vypsané kategorii boduje vždy 10 nejlepších kluků a také holek systémem 11-9-8-7-6-5-4-3-2-1 bodů, sčítá se výsledek čtyř nejlepších závodů ze šesti kol.

Start: kvalifikace od 9:30 dle startovky, finále cca od 10:30

Přihlášky: do úterý 22.1. v přihláškovém systému, čipy s sebou!

Mapa: 1:4000, ekv. 2,5 m, stav 2019, ISSOM2007, narychlo nakreslená pro tento trénink

Upozornění:

Nejedná se o žádný oficiální závod, nýbrž o měřený trénink, zimní proběhnutí s mapou. Běží se na vlastní nebezpečí a za plného provozu, který je ovšem v sobotu ráno většinou poklidný. Přesto dbejte velmi zvýšené opatrnosti při přebíhání ulic, zvláště za kluzkých podmínek.

Je nutno bezpodmínečně dodržovat mapový klíč ISSOM 2007, včetně všech nepřekonatelných značek. Frekventované ulice budou vyznačeny jako nepřekonatelné a bude je možné překonávat pouze po přechodech pro chodce.

V případě opravdu velmi nepříznivých sněhových či ledových podmínek bude trénink v příštím týdnu přesunut do jiné lokality či termínu. Sledujte stránky oddílu a FB!