RSS:Štafetová generálka: Brambory a diskotéka

Daniel Wolf ,


První závod letošního Českého poháru štafet pořádal OK99 Hradec Králové u Hořic. Do začátku hlavní sezony je sice ještě daleko, všichni jsou v plné tréninkové zátěži, ale stejně už mohly tyto štafety leccos napovědět.. Běželo se v mírně kopcovitém terénu s hlavně porostovými tvary a místy kameny do třech metrů..

intro


V mužích vyslal TJ Turnov dva čtyřčlenné týmy. Výborně se své doposud ne moc časté úlohy rozbíhače zhostil Máca a přivedl do cílové arény štafetu na výborném pátém místě v balíku, Martin Vlček, který dostal důvěru A teamu na druhý, krátký, nefarstovaný úsek, ovšem trošku ztratil a vyslal Jindru Kořínka do lesa na 9. místě s mírnou ztrátou na balík pronásledovatelů. Jindra ovšem také malinko dojel na to, že je teprve březen a přeci jen nění zatím tak rozběhaný a fyzicky na nejdelším úseku nejlepším dnes nestačil. Na co ovšem nestačil Jindra, stačil, z pražské série F1 rozlítaný, Petr Váňa a nejrychlejším časem posledního úseku doběhl štafetě TUR A pro "bramborovou" medaili se ztrátou 5,5 min na vítěznou štafetu SHK. (pro Provázka: kvartet TUR B (Holas, Drahoňovský, Gomzyk, Oma) skončil 13.)


maaca


V ženách se týmům TUR dařilo už malinko méně. Družstvo oslabené o reprezentantku Lucku Krafkovou celkem ztrácelo již od prvního úseku (Martina Sedláčková) a celý "úspěch" korunovala Terka Sehnalová špatným oražení posledních dvou kontrol. I přesto ovšem Miška Omová na dlouhém třetím a Věrunda Kvapilová na posledním úseku zaznamenali výrazné individuální úspěchy (3. a 2. místo na úseku). Což určitě napovídá, že v sezóně bude ještě o našich holkách slyšet! (stejný "výsledek" zaznamenal i team TUR B - Knoblochová, Rančáková, Kopalová, Omová J.)

V dorostencích původně velké ambice vystřídalo spíše zklamání, ovšem zklamání o kterém se v podstatě vědělo už dopředu, jen jsme si to moc nechtěli připustit. Tomáš Landovský, unaven po náročném soustředění přitáhl A štafetu do cíle se skoro devítiminutovou ztrátou na vedoucí trio nastejno s B štafetou, tu sice utrhla na druhém úseku čerstvá posila Ondra Švirák, kterému se i když nebyl se svým výkonem zrovna spokojený, podařilo pár minutek stahnout i z náskoku zatím vedoucích týmů a vyslal tak do lesa finishmana Dana Wolfa na 14. místě. Ale co vám budu povídat, určitě víte jak se běží necelý týden po výronu kotníku, z kopce to prostě nejde no a do kopce v klackách špatně... Šel jsem ale alespoň mapově čistě a štafetu tak dokončil na celkovém 12. místě. Ale co, je přeci březen.. V říjnu snad to jedno čísílko z toho konečného umístění ubereme... (TUR B - Zakouřil, Rychlý, Horák nakonec 16.)


d18

Největší početní zastoupení a to rovnou čtyřech týmů jsme měli v kategorii dorostenek. Bohužel i tady ovšem v týdnu před závody zavládly různé nemoci a zranění. Na prvním úseku nejlépe zaběhla Terka Uhlíková (TUR B), která předávala Áže Smutné na 3. místě, 3,5 minuty před Nikčou Kochovou (TUR A). Na dalších úsecích, ale štafeta A potvrdila, že je opravdu A a po druhém úseku, který celkově ovládla Markéta Poloprutská byla už na místě 8. no a finishwomanka Petra Pavlovcová to vytáhla na konečné slušné 5. místo. (7. TUR B-Uhlíková, Smutná, Beranová J., 17. TUR C - Körberová, Brožová, Zakouřilová, bohužel MS TUR D - Hanušová, Čepelková, Němečková)

Nakonec celkem slušný začátek a určitě se ještě bude v průběhu sezony na co těšit! Do dalších důležitějších závodů (MČR dlouhá) zbývá přeci jen ještě více jak měsíc.

Ukázka mapy H18

Fotky v galerii...


N íst—Šnka