RSS:

Pěnčín 27.3. a 28.3 – Oblastní mistrovství v nočním orientačním běhu (NOB) a první oblastní žebříček Ještědské oblasti (JO)

Jindřich Kořínek ,

V pátek 27.3. a v sobotu 28.3. proběhly závody v orientačním běhu s centrem v Pěnčíně. Běhalo se v lesním prostoru mezi Pěnčínem a Sychrovem. Oba závody pořádal Oddíl OB TJ Turnov (www.tur.cz).
Cíl Míša Alenka

NOB
V pátek večer bylo na programu oblastní mistrovství v NOB. Závodu se zúčastnilo více než 50 závodníků (převážně muži). V hlavní mužské kategorii startovalo přes 20 běžců, nejlepší výkon předvedl Dariusz Sokalski (SK Praga Praha). V mistrovských kategoriích měly zastoupení i ženy. Úspěšné byly turnovské závodnice, v kategorii D16 byla Štepánka Zakouřilová druhá a Áža Smutná třetí (Obě SOK TJ Turnov). O kategorii výše v D18 se také dařilo závodnicím z Turnova, ovšem z pořádajícího OOB TJ Turnov. Tereza Uhlíková obsadila 2. místo a Jana Beranová 3. místo.

1.JO - krátká trať
Sobota byla ve znamení prvního závodu JO v OB na krátké trati, opět pořádal OOB TJ Turnov. Na závod se sjelo více než 360 závodníků nejen z JO, ale i vzdálenějších míst. Počáteční nepřízeň počasí neovlivnila skvěle připravené závody a vše proběhlo bez problémů. V hlavní dámské kategorii zvítězila Iva Rufferová (OK Jiskra Nový Bor), následována Petrou Pavlovcovou z pořádajícího OOB TJ Turnov a Terezou Uhlíkovou taktéž z OOB TJ Turnov. V hlavní mužské kategorii zvítězil Jaromír Švihovský (Sportcentrum Jičín), druhý byl Marek Vobr (OK Jiskra Nový Bor) a třetí Eduard Šmehlík (TJ Slavia Hradec Králové). Výborné výkony předvedli i žáci z obou turnovských oddílů. Výsledky všech kategorií  ZDE.Množství fotografií z obou závodů je možné shlédnout ZDE. Pořadatelé děkují Lesům ČR (Husa) za souhlas s pořádáním tohoto závodu, starostovi obce Pěnčín, stejně tak jako jejím občanům za tolerantnost vůči orientačním běžcům i všem dalším, kteří přispěli ke zdaru závodu.