RSS:Mistrovství České republiky na dlouhé trati

Daniel Wolf ,


V sobotu 25. dubna se vypravila bohužel pouze jen malá skupina Turnováků na první letošní český o-šampionát. A to tradičně rovnou na dlouhé trati. Svá "želízka" v ohni jsme po zranění Lucky měli pouze v dorostu a ve veteránských kategoriích.


Obávané horké počasí, naštěstí rozvál studený vítr a vytvořil tak příjemné takřka ideální závodní podmínky. V dorostenkách mezi širší skupinu favoritek patřila Péťa Pavlovcová a svoji roli určitě potvrdila, v silnější konkurenci až o 2 roky staršich soupeřek obsadila solidní osmé místo, což je na její debut na této specifické trati určitě pěkný výsledek, ikdyž třeba myslela na víc. Svůj debut si dnes také odbyla Nikča Kochová, která ovšem udělala spoustu mapových chyb a ke konci již bylo znát, že tyto tratě přeci jen nejsme zvyklí tak často běhat, takže umístění na začátku čtvrté desítky, ale rozhodně dobrá zkušenost do budoucna. Solidní výkon předvedla také určitě Janča Beranová, která si 13. místem určitě minimálně vyběhla A licenci na další rok!
petra dobeh dt
V dorostencích se "dařilo" velmi podobně. Já jsem již od začátku malinko hledal optimální tempo, které jsem asi i našel, ale v překvapivě těžcé podložce rychle ubývaly síly, kterých mi již tak po týdnu přípravy ve Švédsku moc nezbylo. Ale hlavně jsem dělal mapové chyby. Kontroly byly velmi "zašité" a takříkajíc na náhodu. Nakonec z toho bylo také osmé místo. Každé umístění v elitní desítce na MČR se sice cení, ale pro mne je osmé místo v této mé poměrně oblíbené disciplíně poměrně velkým zklamáním. (Pokud se chcete o mém závodě dozvědět detailněni, navštivte mé osobní stránky.) Druhým naším takříkajíc želízkem v ohni v dorostencích byl Ondra Švirák, který má určitě natrénováno a jaký by mohl být lepší dubnový o-dárek k narozeninám, než medaile z mčr. Možná i vinou brzkého startovního času ovšem Ondra opět malinko podcenil nasazené tempo, aby nepřepálil začátek a zkončilo to, že doběhl a dle svých slov se necítil, že by vůbec nějaký závod běžel, což je po mčr na této trati v takto běžecky obtížném terénu celkem zajímavé tvrzení. Nakonec 12. místo, což také není nikterak špatný výsledek.
dan dobeh dt 09
V D55 běžela takřka celou trať na stříbrné pozici Jana Omová, ale nebyl by to dnešní den, kdyby se něco nepokazilo a tak pro jistotu nechala na předsběrce 13 minut. :-) A "úspěšný" turnovský den korunoval Provázek, který vinou zdravotních problémů a mapových chyb zaostal za vítězem H55 téměř půl hodiny což znamenalo umístění na začátku třetí desítky.
Tak snad příští týden již v hojnějším počtu vylepšíme reputaci na MČR v nočním ob!


N íst—Šnka