Neuvěřitelné. Po místech ve startovní listině na PP se opět se zaprášilo během několika málo minut. Děkujeme moc za přízeň, které si velmi vážíme a pokusíme se připravit pro vás opět pěkný prázdninový o-zážitek!
Více míst bohužel opravdu nabídnout nemůžeme, limit CHKO je neúprosný a buďme rádi za možnost se v takto atraktivních lokalitách proběhnout alespoň v tomto počtu. Pouze závodníci řádně přihlášení v ORISu mají jistotu startu na PP. Pokud nebudete moci přijet, prosíme odhlaste se v ORISu, co nejdříve po zjištění této skutečnosti, ať uvolníte místo dalším v pořadí. Vy, co jste zařazeni mezi náhradníky (žluté zvýraznění přihlášky), prosíme sledujte ORIS a pouze v případě poskočení mezi řádně přihlášené, můžete zaslat platbu a zúčastnit se závodu, v opačném případě prosíme platby neposílejte. Pokud s účastí přestanete počítat, prosíme, odhlaste se také v ORISu.
Změny údajů v přihlášce (čip, kategorie, apod.) můžete provádět v systému ORIS až do 13.8.2017. Do té doby můžete také objednávat či rušit ubytování v kempu a zasílat platby.

20.06.2017

Zveřejnili jsme pro Vás rozpis 26. ročníku Pěkných prázdnin s orientačním během v Českém ráji. Můžete si nastudovat všechny potřebné informace, vybírat kategorii a připravit si vaše přihlášky. Přihláškový systém ORIS pak bude otevřen od úterý 20. června 2017, 6:30 hodin. Uzavřen bude automaticky 13. srpna 2017 nebo po naplnění maximálního počtu 1300 přihlášených závodníků. Jiná forma přihlášek bohužel není možná, emailová komunikace slouží pouze pro dotazy a změny po 13. srpnu 2017. Těšíme se na Vás pod Troskami!

14.06.2017

Pilně pro Vás připravujeme rozpis a čekáme na finální povolení, které věříme co nejdříve dostaneme a budeme moci otevřít přihlášky. V rozpisu se stejně jako v posledních třech ročnících pak objeví v nabídce kategorií i kategorie D21UK, D21UL, H21UK a H21UL. Tedy "ultimate", do kterých Vás srdečně zveme. O co se jedná a proč se do nich přihlásit?

Ukázka ultimate tratě z PP 2016

6.06.2017

Už je to tak. Pěkné prázdniny 2017 jsou definitivně v Troskách! To by sice mohlo znít jako levný aprílový žertík, když je dnes 1. dubna, ale ona je to bohužel - nebo spíš bohudík - pravda. Letošní ročník Pěkných prázdnin totiž dostal konečně jasný obrys, od kterého se bude vše odvíjet. Centrum závodů bude totiž v Rokytnici u Hrubé Skály, což je hned pod majestátným hradem Trosky, který je z plánovaného centra závodů "co by kamenem dohodil".

Trosky, foto: Jan Hyka

Kde se bude běhat?

Jak již bylo avizováno letošní Pěkné prázdniny budou tříetapové, třídenní závody. Podařilo se nám zajistit shromaždiště tak, aby všechny etapy byly v pěším dosahu a vše bylo pěkně na jednom místě.

První etapa odstartuje v pátek 25. srpna 2017 později odpoledne a poběží se pro PP ve zcela novém terénu přímo pod hradem Trosky, který byl z většiny zmapován naposledy v roce 1982. Mapu připravuje Pepa Borůvka a bude se jednat o krátkou trať.

Hlavatá skála v prostoru E1, foto: Daniel Wolf

V sobotu 26. srpna Vás bude čekat etapa druhá, která bude zároveň etapou nejdelší. Bude to totiž poctivá klasická trať, která se poběží od Rokytňáku na Skaláček. Volné odpoledne bude možné využít k výletu na Trosky, Tachovský vodopád, Hruboskalského skalního města, k Podtroseckým rybníkům nebo jen tak k lenošení u říčky Libuňky a u stánku na shromaždišti. Na večer samozřejmě nemůže chybět tradiční kulturní program.

V neděli PP zakončí opět krátká trať. Poběží se v prostoru Boreckých skal, kde připravil zbrusu novou mapu Zdeněk Sokolář. Nová mapa opět trochu rozšíří prostor oproti "PP sprintu", který se zde běžel v roce 2013, takže se můžete těšit na neprozkoumaná zákoutí a zcela jinou koncepci etapy.

Bora (E3) - ukázka mapy

Jak se můžu přihlásit?

Ještě nijak. Rozpis zveřejníme jakmile dostaneme všechna patřičná povolení (předpoklad je přelom května a června 2017) a následně i spustíme přihláškový systém ORIS. O spuštění přihlášek budeme informovat předem na webu i sociálních sítích.

Děkujeme za přízeň a věříme, že Vás letošní ročník PP opět zaujme a bude se líbit!

1.04.2017