První kolo jarní ligy pro Maacu a Péťu!

V neděli 11.2. se v Sedmihorkách za chladného ale pěkného počasí uskutečnil první závod prvního ročníku Jarní turnovské ligy. Běžel se dvoukolový sprint. Závod byl i tak trochu zkouška nervů a odolnosti, protože závodníci hlavních kategorií neměli na mapách kódy kontrol a to zapříčinilo, že naprostá většina závodníků neměla na alespoň jednom z okruhů ražení v pořádku. Bylo to tak trochu naschvál, abychom si natrénovali čtení popisů kontrol i v rychlosti a věřím, že v sézoně to pak bude bez DISKů. Dnes tedy zvítězili ti zkušenější. Ti, kteří orazili špatnou kontrolu v jednom z okruhů jsou ve výsledcích zařazeni až za těmi, kteří měli ražení v pořádku. A úplně na konec jsou zařazeni ti, kteří orazili špatnou kontrolu v obou okruzích.

Thořík a Páťa rozebírají záludnosti tratí.

V mužích zaběhl sice nejrychlejší časy Patrik Horák, ale nevyhnul se špatnému ražení, a tak si prvních 11 bodů odvezl Martin Váňa. V ženách zaběhla nejlepší časy Petra Pavlovcová, navíc bez chybičky, a tak není sporu o jejím plném bodovém zisku.

V kategorii dorostenců jsme měli pouze dva zástupce a jediný se správným ražením byl dnes Kuba Mertlík. V nejmladších slečnách si stupně vítězů rozdělily sestry Novotné, nejlepší byla Míša. Mezi stejně starými kluky vyhrál Ctibor Podrábský před Prokopem Tomáškem, nejlepším Turnovákem byl třetí Péťa Heřmánek.

Ukázka tratí dvoukolového sprintu hlavní kategorie (klikněte pro zvětšení).

Jarní turnovská liga pokračuje teď po další tři nedělní odpoledne. Příští kolo bude middle, který se uskuteční 18.2.2018 na Branžeži – hlaste se už nyní v systému.

Díky všem za účast!

Celkové výsledky prvního kola / Mezičasy po tratích